8 odzkoušených tipů kam vyrazit na Velikonoce v rámci ČR

Nevím jak vy, ale my nemáme rádi „klasické slavení“ svátků Velikonoc. Připadá mi trapné chodit už i po rodině (protože by se to mělo) kvůli pomlázce a vidět ožralé chlapy a často i mladé kluky. Už pár let těmto „tradicím“ utíkáme a minimálně na Velikonoční pondělí jsme vždycky vyrazili na nějaký výlet.

Kdo má rád nostalgii a rád se podívá na ty tradice trošku jinak, pak můžu na Moravě doporučit navštívit na Velikonoční pondělí:

  • Skanzen Strážnice na Hodonínsku – od 8. 4. do 9. 4. se konají Velikonoce ve Strážnici. Více fotek ze Skanzenu (i když z oslav dožínek) si můžete prohlédnout přímo tady
  • Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – od 15. do 17. 4. Velikonoce na Valašsku. Určitě si projděte celý areál, který je za kopcem a skýtá krásné stylové domky.
  • Hrad Bítov s velikonoční výzdobou a stylovou prohlídkou – od 14. do 17. 4. Hrad s vůní Velikonoc (těšte se na ochutnávku stylových dobrot v zámecké kuchyni)
  • Hrad Buchlov, kde jsou stylové trhy a celkově moc fajn atmosféra (kočárky s malými kolečky raději nechte v autě, protože vám budou víc k přítěži než k užitku). Budete-li mít víc času, zajeďte si do nedalekého zámku v Buchlovicích, kde je fajn procházka nejen parkem. Velikonoce na hradě Buchlově jsou pro vás připravené od 16. do 17. dubna 2017.

zdroj fota (http://www.skanzenstraznice.cz/nadchazejici/velikonoce-ve-skanzenu-2017-04-08-000000)

 

Pro ty z vás, kteří by rádi využili 4 volných dní a vyrazili někam na prodloužený (nejen) velikonoční víkend, mám tyto tipy

  • ZLÍNSKO: zámek s krásnou zámeckou zahradou v Kroměříži + ZOO Lešná (na ZOO si vyhraďte celý den, je opravdu na co se dívat!) + Archeoskanzen u Velehradu i samotný Velehrad (zajděte si na náměstí do stylové cukrárny). Prohlédněte si fotoalbum ze všech těchto míst.

 

  • LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL: Kromě zámku a rozsáhlého parku nabízí i další památky, které patří do areálu – ideální na projížďky na kole: např. 3 Grácie, Hraniční zámeček, Apollonův chrám, ..

 

  • KARLOVY VARY A OKOLÍ: jeden den věnujte procházce po půvabném městě a zpestřete si ji výhledem z rozhledny Diana, kam se dostanete pěšky i lanovkou. Nedaleko Karlových varů doporučuji navštívit hrad Loket a o pár kilometrů dál zámek Bečov nad Teplou. Celé fotoalbum s popisky je tady

 

  • ADRŠPAŠSKÉ SKÁLY: Adršpach, Broumovské skály a Broumov a kousek opodál Babiččino údolí. Mrkněte na fotoalbum

 

Věřím, že se Vám tyto odzkoušené tipy budou hodit – a i kdybyste to nestihli na Velikonoce, vydejte se tam v jiný čas, určitě nebudete litovat.

Zdraví vás

Aleš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *