Červenec je tu aneb proměňte 1 den dovolené na 5 dní k cestování

Skvělá zpráva – letošní červencové svátky (5. a 6. července) vychází krásně na středu a na čtvrtek, takže stačí jeden den dovolené a máme 5 dní v kuse na cestování! A to by byl hřích toho nevyužít. Někteří to spojí v rámci dovolené, jiní jako možnost udělat si takovou „krátkodobou“ dovolenou.

Kam teda vyrazit, aby člověk nestrávil 2 dny v autě a jen 3 dny relaxem? Nabízí se samozřejmě Česká republika, která má skutečně co nabídnout. My (já a moje rodina) rádi poznáváme nová místa, kde je každý den možnost vidět v blízkém okolí něco zajímavého.

PRODLOUŽENÝ VÍKEND v ČR

1. LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL

Není to zdaleka jenom o zámku Lednice, který je vyhlášený i svým parkem a skleníkem, ale také o dalších památkách, které k této lokalitě patří (Hraniční zámeček, Tři Grácie, Apollonův chrám, …).  Bydlíme nedaleko a tak tímto směrem jezdíme častěji a vždycky se tam rádi vracíme.  Určitě je to skvělá oblast pro cyklisty, kdy si téměř po rovince projedete krásně celou oblast. No a večer si můžete dát lahvinku dobrého místního vína 🙂

2. JIŽNÍ ČECHY

Tuto lokalitu máme moc rádi a stejně jako do Lednice, i sem se rádi vracíme. Samotná Šumava je krásná a když se k tomu přidají romantické zámky a města, jako je Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice se svojí Černou Věží nebo výjimečné selské baroko v Holašovicích, tak je jasné, že prodloužený víkend je jen malou ochutnávkou a určitě se sem znovu vrátíte. Celou oblast můžete prozkoumat z naší foto-inspirace.

PRODLOUŽENÝ VÍKEND V RAKOUSKU

Jestli Vás přece jenom láká vyrazit někam dál, kam se musíte přiblížit autem a cesta trvá i několik hodin, doporučujeme najít si po cestě jednu nebo 2 zajímavosti, kvůli kterým nemá smysl do dané lokality jezdit extra a přesto je fajn je vidět. Na cestě do Itálie se zastavte třeba v hlavním městě Štýrska – Grazu, který za návštěvu skutečně stojí a při cestě do oblasti rakouské Solné Komory (směrem od Vídně) se zastavte na procházku  třeba v Melku a jeho rozsáhlém klášteře.

Rakousko už jsme poměrně dost procestovali a i když je všude hezky, tak nám rozhodně učarovala oblast Solné Komory, která spadá do Spolkové země Salzbursko a Horní Rakousy. Rozhodně nemáte šanci vidět všechno, protože těch míst, které stojí navštívit, je tu mnoho.

Nejznámější je horské městečko Hallstatt, které dokonce tak učarovalo Číňanům, že si jeho věrnou kopii postavili přímo v Číně. Co na to říct… Je to hodně turisticky vyhledávané místo a tím malinko ztrácí svůj půvab – přesto stojí za návštěvu (zejména v méně rušných měsících).

Co nás v této lokalitě asi nejvíc učarovalo, bylo jezero Wolfgangsee, které jen v těsném okolí nabízí neskutečně krásné procházky, vyhlídky a půvabnou krajinu.  Výlet zubačkou na úpatí hory Schafberg, je sice dost drahá záležitost, ale když je krásné počasí a z nějakého důvodu si nemůžete na kopec vyjít sami, stojí ta investice za to. Ty výhledy jsou dokonalé – no posuďte sami:

Další tipy v této oblasti včetně foto-inspirace si můžete prohlédnout přímo zde

Díky tomu, že sousedí s Bavorskem, dá se to spojit např. s návštěvou Hitlerova Orlího Hnízda (historie pohnutá, ale výhled úchvatný – pokud teda nemáte kolem sebe mlhu jako Rákosníček).

Tak výletům a létu zdar a těšte se na další inspirace!

Aleš

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *