jižní Čechy

jižní Čechy - mix

Holašovice

Jihočeská vesnice, která je klenotem českého selského baroka a díky tomu byla zapsána do seznamu památek UNESCO.  Domy na náměstí jsou nejlépe zachovalým příkladem jihočeské architektury 2. poloviny 19. století. Za zajímavost stojí i to, že se nejedná o skanzen, ale trvale osídlenou vesnici. Najdete ji cca 16 km západně od Českých Budějovic. 

zámek Hluboká nad Vltavou

Hádám, že v naší zemi snad není nikdo, kdo by tento pohádkově vyhlížející zámek neznal. Současná podoba zámku vznikala během let 1840 – 1871. Vzorem přestavby se stal královský zámek Windsor. My se tu rádi zastavíme kdykoliv jedeme kolem. Pro rodiny s dětmi je fajn využít do prudkého kopce vláček. 

Když se vydáte do zámecké zahrady, na konci je pěkný výhled o krajiny. Zadní část zámku je honosně zdobená a vzhledem k velké oblíbenosti svateb je tu velká šance, že potkáte nejednu princeznu - pardon, nevěstu 🙂

Český Krumlov

Není vůbec náhoda, že je to jedno z nejnavštěvovanějších míst České republiky hned po Praze. Malebné uličky středověkého rázu, rozsáhlý hrad i zámek s krásnou zahradou a ještě krásnějšími vyhlídkami prostě musí okouzlit každého. My to tu máme moc ráda a jedeme-li kolem, nezapomeneme se tu zastavit.

Jako jedno z prvních míst v České republice bylo toto město v roce 1992 zařazeno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.