RAKOUSKO

DOLNÍ RAKOUSKO

Hochkar

I když je Hochkar známý spíše jako zimní středisko, věřte mi, že i v létě je tu co vidět. Krásný výhled na okolní hory je umocněn přítomností krav, koz i ovcí. Nenáročnými vycházkami ve vysokohorském prostředí zde můžete strávit celý den. Středisko se nachází v nadmořské výšce 1380 m.n.m., nejvyšší vrchol potom dosahuje 1808 m.n.m. a je zároveň i nejvyšším vrcholem Göstlingských Alp, nacházejících se na dolnorakousko-štýrské hranici. Tento 20 km dlouhý hřeben dosahuje na západě až k vrcholu Dürrenstein a je součástí Ybbstalských Alp.

I samotná cesta z údolí je od té zimní verze k nepoznání.

Hunbachsfall

Cesta autem k těmto mini vodopádům není úplně dobře značená. Pěší trasa vede ve stínu stromů podél řeky a je skvělá v horkých dnech, kdy hledáte alespoň trošku stínu. Je nenáročná, ale s kočárem se sem nedostanete - na cestě je spousta kamenů a kořenů.

Lunz am See

Malé městečko, kde končí parní mašinka z Kienbergu. Byl to docela zážitek - obzvlášť, když nemohla vyjet do kopce a zkoušela to na 3x 🙂  Když už jsme tu byli, šli jsme se projít kolem jednoho ze 3 místních jezer. Na parkovišti jsme objevili kravičku, která by se s námi mazlila celý den 🙂 

Melk

Klášter Melk je největším benediktýnským klášterem v Evropě a odnepaměti byl kulturním a současně i duchovním centrem. Najdete ho na skalnatém výběžku malebného města Melk v údolí Wachau, které bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. 

ROZDĚLENÍ RAKOUSKA