RAKOUSKO

HORNÍ RAKOUSY a SALZBURSKO

Hallstatt

Obec Hallstatt leží u Halštatského jezera a společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO. Rádi se sem vracíme, když jsme nedaleko, i když rok od roku je tu víc a víc turistů. Stojí za zmínku, že Číňanům se tu tak líbilo, že vybudovali kopii této obce přímo v Číně (aniž by to s kýmkoliv v Rakousku konzultovali)

Salzburg

Nádherné barokní uličky s úzkými průchody mají atmosféru, která stojí za to - neznámější ulicí je Getreidegasse typická středověkými znaky cechů / dnes obchodů nad průčelími obchodů. Celá barokní část Starého města, je dokonce  na seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví.  

 Za zmínku stojí i romantické zahrady zámku Mirabell, ze kterého je pěkný výhled na hrad. Další zajímavostí je hřbitov, o kterém se píše jako o jednom z nejhezčích hřbitovů světa - určitě má své kouzlo a společně s katakombami vytesanými do skály stojí za návštěvu.

Milovníci hudby by si neměli nechat ujít rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta.

A co typického si dát v tomto městě? No přece známé Mozartovy koule, které se tu stále ručně vyrábí v cukrárně Fürst.

Wolfgangsee

Úžasná vyhlídka z úpatí hory Schafberg.

Vláček na úpatí hory Schafberg jede z městečka St. Wolfgang. Je to docela drahý špás, ale když se vydaří počasí, ty vyhlídky stojí za to. 

V konečné stanici vláčku je hotel a restaurace, kde si můžete něco dobrého smlsnout. Po vrcholku je pak krátká procházka, co byl pro nás s malým miminem tak akorát 🙂

Zwőlferhorn

Historickou lanovkou (z roku 1957) se pomalinku dostanete na Zwőlferhorn, kde se dá zvládnout procházka i s kočárem (máte-li dobrá kola). 

Městečko St. Wolfgang

Strobl a okolí jezera Wolfgangsee

ROZDĚLENÍ RAKOUSKA