RAKOUSKO

TYROLSKO

Adolf Plichter Hutte

Axams

Vesnice cca 10 km od Innsbrucku, která je zasazena do krásné přírody. Po hlavní silnici jsou k vidění typické selské domy, které mají svoje kouzlo. 

výhled na Axams

Alpbach

Alpbach se honosí titulem nejkrásnější vesnice Rakouska a dokonce nejkrásnější květinová vesnička v Evropě. Když se zadíváte na několik málo záběrů z našeho rodinného alba, je vám jasné, že tyto tituly získala zaslouženě. 

Wiedersbergerhornbahn in Alpbach

Sedačková lanovka vás vyveze na začátek panoramatické cesty, která vede kolem hory Wiedersbergerhorn (2.128 m). Když máte krásné počasí, jako jsme měli my, máte úžasný výhled na Kitzbüheler Alpen, Zillertaler Alpen a  Rofangebirge. Když jsme tam byli my, krásně kvetly růžové azalky. Procházku zvládnete v pohodě i s malými dětmi, i když po úzké vyšlapané pěšině (jen počítejte, že vám cesta zabere více než 2 hodiny). U lanovky je chata, kde se můžete najíst i jenom občerstvit. 

Innsbruck

Město Innsbruck znamená v překladu most přes řeku Inn a je hlavním městem rakouské spolkové republiky Tyrolsko.  Město nabízí procházku mezi stylovými uličkami, kde můžete vidět např. tzv. zlatou stříšku (pozdně gotický arkýř císaře Maxmiliána I. z let 1497-1500), Císařský zámek se vzrostlou barokní zahradou nebo náměstí s morovým sloupem sv. Anny, které nabízí za jasného počasí úžasný pohled směrem do hor.

Hrad a zámek Ambras je považován za renesanční perlu Tyrolska. Samotný zámek je tvořen 2 částmi a určitě stojí za to se tam vydat - už jenom díky výhledu na město Innsbruck.

Po cestě se můžete zastavit v Olympijském parku, který hostil zimní hry už 2 x, a to v letech 1964 a 1976. Díky tomu, že je na kopci, skýtá opět pěkný výhled na město Innsbruck.

ledovec Stubai

Na cestě pod ledovec je spousta zastávek u vodopádů anebo potůčků z hor, kde se dá zastavit a provětrat (nejen) děti 🙂 Přesto, že jsme tam byli v červenci, na kopcích přes noc napadlo několik centimetrů sněhu a i dole pod ledovcem jsme se příliš dlouho nezdržovali. Pasoucí se krávy kolem divokého potoka se tím nijak nevzrušovaly 🙂

vodopád Grawa

Najdete ho po cestě směrem na Stubai a nemůžete ho přehlídnout. Je vidět už od silnice a není divu, protože se svými 85 metry šířky je  v zadní části údolí Stubaital nejširším vodopádem východních Alp. Potok Sulzaubach, který pramení z několika ledovců v okolí, se přelévá přes ohromný skalní hřbet ve výšce 180 metrů.

Pod vodopádem je vytvořené posezení (lehátka), kde se můžete kochat pohledem na vodopád. Pokud se vydáte nahoru podél vodopádu, dostanete se zhruba do 2/3 a vidíte krásně dolů. Po dřevěných chodnících se dá vyjít i výš nahoru, ale to už není moc pro výstup s 2 malými dětmi. 

Budete-li mít hlad, pod silnicí u parkoviště je horská chata.

ROZDĚLENÍ RAKOUSKA