TENERIFE

jeden ze 7 Kanárských ostrovů


MÍSTA, KTERÁ STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIT 

výlety po ostrově


Puerto de la Cruz

Botanická zahrada „Jardín Botánico de la Aclimatización de la Orotava“. Zahrada byla založena koncem 18. století za účelem aklimatizace rostlin, které se převážely z Indie do Španělska. Tyto poté už zahradu neopustili a díky tomu je zde dnes přibližně 3000 tropických rostlin.

Město bylo založeno na počátku 17. století a dneska je se svými 30.000 obyvateli 6. největším městem na Tenerife.

Malebné uličky města mají krásnou atmosféru.

Jedna ze dvou pláží s názvem Playa Jardin má černý písek sopečného původu.

Loro Parque s největší sbírkou papoušků na světě. Dále je zde možné vidět, kosatčí, delfíní a lachtaní show. Dále jsou zde tygři, jaguár, obří želvy, gorily, šimpanzi, tučňáci a další exotická zvířata.

Na návštěvu si vyhraďte rozhodně celý den.

La Orotava

Jedná se o největší obec na ostrově. K vidění je zde spousta historických budov (nejznámější je Dům balkonů ze 17. století) a několik botanických zahrad a parků. 

Národní park Teide

Tento národní park s oficiálním názvem Parque Nacional de las Cañadas del Teide, byl v roce 2007 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se ve výšce od 2000 m.n.m. a jeho hlavní vrchol, sopka Pico de Teide (3718 m.n.m.), je stále aktivní. Jedná se o nejvyšší horu Španělska a zároveň o 3. nejvyšší sopku na světě.

V národním parku je nespočet turistických tras (od pohodových po velmi náročné). Vystoupat se dá i na vrchol samotné Pico de Teide (pozor, je zde nutné povolení od Oficina del Parque Nacional del Teide v Santa Cruz).

Pohoří Anaga, vavřínový prales

Toto pohoří se nachází na severu ostrova a je vzhledem k častým mlhám a dešťům nejvlhčím místem Tenerife. Je porostlé hustým vavřínovým lesem, jalovci, vřesy a různými druhy bylin. 

Klikatá asfaltová cesta skrze toto pohoří nabízí nádherné výhledy na samotné pohoří a na pobřeží Atlantického oceánu.

Playa de las Teresitas

Tato uměle vytvořená pláž se nachází několik kilometrů od hlavního města Santa Cruz de Tenerife a měří 1,6 km. Je to jediná pláž na ostrově se světlým pískem, který sem byl dovezený ze Sahary. Pláž se postupně svažuje do oceánu, takže je vhodná i pro koupání s malými dětmi.

Na pláži je spousta palem, takže pokud máte štěstí, nemusíte mít s sebou ani slunečník. U pláže je možné bezplatně zaparkovat. Nečekejte zde ale žádné velké bary ani restaurace.

La Laguna

La laguna, oficiálně San Cristobal de la Laguna, je univerzitní město, které bylo založeno v roce 1496. Od roku 1999 je uvedeno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po celém městě uvidíte nespočet historických budov, kostelů, zahrad, krásných parků svádících k odpočinku. Je zde i několik významných muzeí.

Milovníci nočního života si zde přijdou také na své. Moderní univerzitní život změnil tvář města provozováním nemalého množství barů, klubů, restaurací a obchodů.

Icod de los Vinos

dračí strom "Drago Milenario"

Los Gigantes, Playa de la Arena

Masca

Garachico

Paisaje Lunar